Wycena kamieni szlachetnych

Skorzystaj z wiedzy eksperta

Wiedza na temat biżuterii, złota i kamieni szlachetnych jest tak obszerna, że potrzeba specjalistycznych kursów i szkoleń w nielicznych instytutach na świecie,by stać się ekspertem czy rzeczoznawcą danego typu kamieni szlachetnych.

Posiadam popartą certyfikatami specjalistyczną wiedzę, wyposażenie diagnostyczne oraz wieloletnie doświadczenie, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat wartości biżuterii i kamieni szlachetnych, które posiadasz. Zapraszam do skorzystania z moich usług.

Wyceń swoją biżuterię i potwierdź ją odpowiednim certyfikatem.

Usługa wyceny jest możliwa po wcześniejszym umówieniu się z rzeczoznawcą pod numerem  telefonu: +48 606 507 001

Uwaga
Przed dokonaniem zakupu biżuterii lub kamieni szlachetnych o znacznej wartości polecamy skonsultowanie wyboru z ekspertem przed sfinalizowaniem transakcji.
Zdarza się bowiem, że kupowane szczególnie za pośrednictwem internetu precjoza mają realnie inne parametry, niż deklaruje to sprzedający. Dobrym przykładem jest zakup brylantu bez konsultacji z ekspertem, który zakończył się poniesieniem znacznej straty przez kupującą.
Poniżej zdjęcie brylantu opisanego jako VS2, który realnie okazał się mieć czystość P1 i był kamieniem poprawionym metodą Yehudy.


Kamień zaopatrzony jest w umieszczoną na rondyście inskrypcję laserową z nr certyfikatu wystawionego przez znane (w kręgu rzeczoznawców z braku rzetelności) laboratorium.
Jest to jedno z laboratoriów zawyżających parametry certyfikowanych kamieni.

Jak wyceniamy diamenty?

Ocena wartości diamentów opiera się na powszechnie uznanych kryteriach, znanych jako zasada 4C: Masa (Carat), Czystość (Clarity), Barwa (Colour), i Szlif (Cut). Te cztery elementy decydują o wartości każdego diamentu na całym świecie. Nawet diamenty o podobnej masie mogą znacząco różnić się ceną, co podkreśla istotę precyzyjnej wyceny. Rapaport Diamond Report, cennik opracowany na podstawie analizy rynku diamentów, jest ważnym narzędziem w tym procesie.

Kluczowym elementem dla potwierdzenia autentyczności diamentu i rzetelnego opisu jego parametrów jest certyfikat sporządzony przez doświadczonego eksperta. Warto zauważyć, że certyfikaty wydane przez renomowane, niezależne laboratoria gemmologiczne, takie jak GIA, IGI lub HRD, dodatkowo podnoszą wartość diamentu. Klienci mogą mieć pewność, że posiadają rzetelne informacje na temat swojego kamienia, co jest kluczowe przy dokonywaniu świadomych decyzji inwestycyjnych.